Restauracje, kawiarnie i kluby w Krakowie

W Krakowie za dnia zwiedza się zabytki i odwiedza muzea. Godzinami można spacerować urokliwymi uliczkami, które pamiętają lata świetności. Co jednak zrobić w Krakowie wieczorem? Warto zatopić się w trochę odmienny urok miasta. Najmodniejszą i najbardziej klimatyczną dzielnicą Krakowa wieczorami, podobnie zresztą jak za dnia, jest Kazimierz. Do niedawna zapomniany, dziś tętni życiem. Kultową knajpką jest tu Singer, gdzie zamiast stolików znaleźć można stare singery. To pierwsze miejsce, które powstało w tej lokalizacji. W chwili otwarcia lokalu Kazimierz kojarzył się głównie ze smakoszami taniego wina i odrapanymi, zaniedbanymi kamienicami.  Lokal szybko jednak zdobył popularność. Kraków i jego mieszkańcy widocznie czekali na takie miejsce.

Kolejnym, obecnie sztandarowym lokalem na Kazimierzu jest Alchemia. Rozciąga się z niej widok na cały Plac Nowy. Wnętrze utrzymane jest w dość specyficznym klimacie ale najważniejsze jest jednak to, że siedząc przy stoliku można również posłuchać dobrego jazzu. W klubie Barace  można zaś zatopić się w klimat futurystyczny, który w ostatnich latach ma coraz większe grono fanów. Z kolei w  klimat  indie-rockowy przeniesie nas lokal otwartym stosunkowo niedawno – B-side club. Le Scandale to lokal znany głównie zagranicznym turystom i odwiedzającym Kraków, warszawiakom. Tu kusi przede wszystkim różnorodność drinków i możliwość poznania ludzi z różnych zakątków świata.

Flower Power to lokal przenoszący nas w lata sześćdziesiąte, od progu czuć tu zapach kadzideł i fajek wodnych. Poszukującym bardziej sielskich klimatów latem polecamy ogródek Mleczarni. Kazimierz to również ulica Szeroka, gdzie wciąż silnie zaakcentowana jest kultura żydowska. Jest tak wiele restauracji żydowskich. Poszukującym dobrych pierogów polecamy Pierożki u Vincenta zaś najlepsze naleśniki są w Kolanku No.6. Pragniesz napić się kawy w niecodziennym otoczeniu? Polecamy sklepik Lululiving. Kraków to jednak nie tylko Kazimierz. Na dobre jedzenie z przyjaciółmi można wybrać się do Cargo lub Bistro Hygge z wygodnymi siedzeniami i nowoczesnym wystrojem lub bardziej klimatycznego Pieca na Zabłociu. Wieczorem pobawić można się w jednym z modnych klubów takich jak np. Klub 89, The Club, Apoteka czy Dreams. Poszukując kuchni z różnych zakątków świata można odwiedzić np. Wawel Falafel&Hummus, Ka Udon Bar, Tbilisuri czy po prostu Gogo Burger.