Aktualności

LuxuryApartments SPA

Niewiele osób wie, że oprócz oferowanych przez nas eleganckich apartamentów w tym budynku, do dyspozycji gości, oddane są również w podziemiach komfortowe pomieszczenia rekreacyjno wypoczynkowe.
Muzea i teatry w Krakowie

Kraków jest niezwykłym miastem. Nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce, w dodatku przez wiele lat było stolicą kraju, siedzibą królów a następnie, miejscem ich wiecznego spoczynku.
Najciekawsze zabytki Krakowa

Kraków to miasto z wielowiekową tradycją. Był świadkiem niejednego wydarzenia, które wpływało na ukształtowanie naszej historii i kultury, do 1795 roku była to stolica Polski, oraz miasto koronacyjne.
Okolice Krakowa które warto odwiedzić

Niewątpliwie Kraków jest perełką na mapie Polski. Jest on bowiem niezwykły pod względem historycznym i kulturowym. Nie mniej interesujące są również jego okolice
Restauracje, kawiarnie i kluby w Krakowie

W Krakowie za dnia zwiedza się zabytki i odwiedza muzea. Godzinami można spacerować urokliwymi uliczkami, które pamiętają lata świetności. Co jednak zrobić w Krakowie wieczorem? Warto zatopić się w trochę odmienny urok miasta.
Zabytki kultury żydowskiej w Krakowie

Kraków, szczególnie jego wschodnia część, silnie związane są z kulturą żydowską. Mało kto wie, że Kazimierz początkowo powstał jako osobne miasto. Kazimierz Wielki utworzył je w 1335 roku na obszarze kilku istniejących już osad.